Alates klubi algusaastaist on Šoti Klubi sisehoovi peetud üheks kaunimaks paigaks Tallinna vanalinnas. Maastikuarhitektide ja aednike käe all valmis imeline aed, mis pakub igal aastaajal nauditavaid vaateid.
2002. aasta 10. oktoobri Eesti Päevaleht kirjutab, et Šoti Klubi aed on pälvinud linna tunnustuse vanalinna parima haljastusega sisehoovina. Tallinna linnaaednik Tiina Tallinn toob sealsamas välja, et Šoti Klubi aed on hästi hooldatud väärtuslik aed ning märgib aia kõige haruldasema taimena ära rododendroni. Toona paistis klubi hoov silma juba selle poolest, et seal üldse haljastust kasutati.
2005. aastal otsustasid Šoti Klubi liikmed avaldada austust kuulsale Šoti poeedile Robert Burnsile ning paigaldada klubi aeda tema büst. Büsti autoriks oli skulptor Tiiu Kirsipuu.
Sel hetkel ei osanud keegi klubiliikmeist arvatagi, millisele toredale traditsioonile tookord alus pandi.
2011 a. jaanuaris paigaldati lisaks Robert Burnsi büstile sir Sean Connery pronksist büst. Seda kavandades sai selgeks, et ilmselt ei jää teine kolmandata.
2015. aastal täiendatigi büstide alleed Šoti päritolu admiral Sir Edwyn Alexander-Sinclair›i büstiga, kelle sünnist möödus siis 150 aastat ning kelle rolli Eesti Vabadussõjas on raske üle hinnata.
Nii sündis Šoti Park, büstide allee, kuhu oleme jäädvustanud killukese Šotimaa ajaloost.
2021.aastal möödus 140 aastat Šoti bioloog ja farmakoloog Sir Alexander Flemingi sünnist ning Šoti Klubil otsustas täiendada kuulsate Šotlaste alleed temale pühendatud büstiga. Sir Flemingi tähtsust maailma ajaloos on raske ülehinnata, antibiootikum penitsilliini avastajana on ta päästnud sadu miljoneid inimelusid ning toonasel koroonakriisist räsitud ühiskonnal on enamgi kui põhjust mõelda tema loodule sügava tänutundega. Büsti autoriks on Seaküla Simson.